Co warto zobaczyć nad Polskim Morzem?

Bez cienia wątpliwości, istnieje wiele atrakcyjniejszych kierunków turystycznych, aniżeli Polski Bałtyk. Nie mniej jednak, jeśli chodzi o turystykę w naszym kraju – zdaje się być to zdecydowanie najciekawszy kierunek w okresie letnim.

Polski Bałtyk czyli angielska pogoda i niemieckie ceny
Polskie morze to kierunek, który w żadnym stopniu nie gwarantuje dobrej pogody. Nawet, wybierając się w lipcu i sierpniu – nie możemy być pewni, że będzie ciepło i słonecznie. A mimo to… musimy zapłacić krocie.

Porównując Bałtyckie ceny do najpopularniejszych kurortów hiszpańskich, portugalskich czy chorwackich – wcale nie wychodzi znacznie taniej. Dlaczego więc tak chętnie podróżujemy na polskie morze? Co sprawia, że każdego roku baza noclegowa we Władysławowie, Ustce czy Sopocie jest zarezerwowana w 100%?

Wakacje nad Bałtykiem – mnóstwo atrakcji
Wakacje nad Bałtykiem to nie tylko spędzanie wolnego czasu na plaży. Prócz opalania, kąpieli i leżakowania na turystów czeka naprawdę wiele, wspaniałych atrakcji. Zobacz co warto zobaczyć spędzając wakacje w północnej części Polski.

Kołobrzeg
Miasto, które przez wielu nazywane jest największych polskim uzdrowiskiem to nie tylko doskonała terapia naturalna dla naszego organizmu, to także wiele rozmaitych atrakcji turystycznych, m.in.:

  • Latarnia morska w porcie
  • Muzeum 6D
  • Oceanarium

Mielno
Spędzając urlop nad morzem zawsze warto wpaść do Mielna. Dlaczego? Urokliwe, piaszczyste plaże to nie jedyna atrakcja tego miejsca. W tej niewielkiej miejscowości, nie lada gratką są poniemiecki bunkry.

Mielno jest kierunkiem atrakcyjnym szczególnie dla osób młodych. Liczne dyskoteki, puby i kluby rokrocznie przyciągają mnóstwo studentów.

Ustka
Czy wiesz gdzie w Polsce jest najczystsze powietrze? Liczne badania wskazują, że takowe napotkamy w Ustce – nadmorskim kurorcie, który każdego roku przyciąga rzeszę turystów.

Jedną z głównych atrakcji w Ustce jest Muzeum Figur Woskowych. Znajdziemy tam mnóstwo postaci Show-Biznesu z którymi rzecz jasna możemy sobie zrobić zdjęcie.

Władysławowo
10-tysięczne miasto to prawdziwe centrum turystyczne. Żyjące tylko i wyłącznie w okresie letnim miejsce uznawane jest za centrum wszelkiego rodzaju atrakcji. Według danych statystycznych – Władysławowo jest najchętniej wybieranym kierunkiem w stosunku do wielkości bazy noclegowej.

To, co warte zobaczenia we Władysławowie to całą pewnością: Młyn Widokowy, aleja Gwiazd Sportu, Ocean Park oraz Nadmorski Park Krajobrazowy.

Sopot
Najmniejsze miasto na prawach powiatu w Polsce – Sopot – słynie z najdłuższego molo w całej Europie. Rzecz jasna, nie jest to jedyna atrakcja, którą spotkamy w tym malowniczym miejscu.

Popularny „Monciak” w Sopocie to miejsce, które tętni życiem bez względu na warunki atmosferyczne. Liczne kawiarnie, puby oraz dyskoteki sprawiają, że Sopot określany jest nadmorskim centrum rozrywki.

Hel
Półwysep Helski to miejsce, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. „Cypel” mierzący ponad 35 kilometrów to charakterystyczne miejsce na mapie naszego kraju.

Zalesione wydmy, doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna i przede wszystkim – cudowny klimat. To tylko kilka argumentów przemawiających „za” odwiedzeniem Helu.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej?
Niewątpliwie, wymienione powyżej miejscowości są kierunkiem atrakcyjnym. Jednakże, czy są ciekawsze niż Porto, Ibiza, Majorka czy Rodos? Zapewne pod względem klimatu, plaż, morza i infrastruktury turystycznej – nie. Jest jednak jedno „ale”. My, Polacy mamy tendencję do tego, by najlepiej czuć się w domu. Polski język i kultura sprawia, że najlepiej czujemy się w kraju.

Warto przy tym zaznaczyć, że polski Bałtyk jest kierunkiem atrakcyjnym nie tylko dla Polaków. Co roku na nadmorskie wakacje przyjeżdża do Polski także wielu Niemców, Holendrów i Belgów. Nie mniej jednak – dla obywateli tych krajów, cena za wakacje w Polsce nie jest „kosmiczna”. Ich warunki pozwalają płacić za same warunki. My, pragnęlibyśmy w pakiecie mieć również pogodę, a ta jak wiemy… bywa nieprzewidywalna.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*