Gdzie warto spędzić Sylwestra 2018/2019?

Wydawać by się mogło, że do końca roku pozostało jeszcze naprawdę sporo czasu. W zasadzie – przed nami jeszcze 1/3 roku, ale… spore grono już myśli o tym, co będzie robić w Sylwestra.

Zabawa Sylwestrowa, czyli jak świętują Polacy?
W ostatnich latach, coraz częściej Sylwestra staramy spędzać się poza domem. I nie chodzi tu o wyjście na lokalny koncert czy do knajpy za rogiem. Po prostu zaczynamy podróżować i witać Nowy Rok w innych, często obcych nam miejscach.

W dzisiejszej publikacji chcielibyśmy przedstawić kilka ciekawych pomysłów na lokalizację swojej własnej, imprezy sylwestrowej. Jesteście zainteresowani? Zapraszamy do lektury.

A może tak zimowa stolica Polski?
Zakopane, a właściwie – stolica Polski zimą to niezwykle atrakcyjna lokalizacja. I nie chodzi tutaj o to, że co roku odbywa się tutaj koncert (w ostatnim roku były tutaj takie gwiazdy jak Luis Fonsi czy Sławomir), a klimat…

Klimat jest cudowny. Zakopane słynie ze wspaniałej, góralskiej atmosfery, która mimo sporej ilości turystów – zdaje się być nadal niespotykana. Górale są gościnni, niesamowicie towarzyscy i skorzy do zabawy. Czy można oczekiwać czegoś więcej w taką noc jak ta sylwestrowa? W naszej ocenie – NIE!

To, co warte odnotowania to fakt, iż Zakopane jest lokalizacją, która w okresie Sylwestrowym jest dosyć droga. Mimo tego, miejsca wyprzedawane są już teraz. Dlatego też, jeśli chcesz zdążyć – zainteresuj się kwaterami już dziś.

Co powiesz na powitanie roku nad Bałtykiem?
Większości turystów, kierunek „nad morze” jest obcy w zimie. A przecież, Polski Bałtyk potrafi zachwycać – czy to w Lipcu, czy w Grudniu. Wszakże, z pogodą zawsze jest licho. Rzecz jasna, to żart, ale…

Bałtyk to doskonały pomysł na Sylwestra. Przemawia za tym kilka argumentów, a mianowicie:

  • świetne ceny (taryfy pozasezonowe)
  • doskonała baza hotelowa i cała infrastruktura turystyczna
  • liczne atrakcje

Wbrew pozorom, do Sopotu, Władysławowa czy Gdańska – każdego roku, w grudniu – przybywa naprawdę sporo turystów. Co ciekawe, spore grono z nich jest zza granicy.

Mazury, czyli jak tanio i komfortowo spędzić Sylwestra?
Jeszcze ciekawiej może być na Mazurach! To kierunek, który często jest zapominany przez sylwestrowych podróżników, a przecież oferuje nie mniej atrakcji, aniżeli inne miejsca w Polsce. Wszakże, w Mrągowie, Giżycku czy Mikołajkach – impreza noworoczna realizowana jest na naprawdę dużą skalę.

To, co może odstraszać potencjalnych turystów to baza noclegowa, która w większości przygotowana jest tylko na lato. Nie mniej jednak – wśród ofert agroturystycznych znajdziemy także domki całoroczne. To właśnie one cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem.

A może tak – za granicę?
Polska dla wielu może być kierunkiem, który nie będzie zbyt atrakcyjnym – ze względu na grudniową pogodę. Śnieg i mróz – skutecznie zniechęcają do świętowania, aczkolwiek wszystko jest kwestią podejścia. Niektórych zabawa (i nie tylko!) potrafi rozgrzać do tego stopnia, że pozbywają się okryć wierzchnich.

W każdym razie, za granicą można liczyć na zdecydowanie lepsze warunki. Wśród popularnych sylwestrowych kierunków znajdują się takie lokalizacje jak:

  • Wyspy Kanaryjskie
  • Kraje Afrykańskie
  • Wyspy Karaibskie
  • Malta

Warto jednak wziąć pod uwagę, że takowy wyjazd jest znacznie większym obciążeniem dla naszego budżetu. Niekiedy same bilety są droższe, aniżeli tygodniowy pobyt w ramach Sylwestra w Polsce. Nie mniej jednak – kto bogatemu zabroni?

Otóż, nikt. Dlatego też, takowe kierunki zarezerwowane są dla osób majętnych lub tych, które zrezygnowały z wakacji letnich na poczet świętowania w Zimie.

A Ty gdzie się wybierasz w tym roku?
Zainspiruj naszych czytelników swoją odpowiedzią. Powiedz gdzie tym razem spędzisz Sylwestra? W domu, w okolicy czy w podróży? Zachęcamy do aktywnej dyskusji w komentarzach. Każdy pomysł może być na wagę złota!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*