Mazury, czyli tanio i niezbyt tłocznie

Według wielu zagranicznych turystów Polska jest pięknym krajem. Niestety, my Polacy bardzo często nie potrafimy dostrzec owego piękna i zanim zwiedzimy nasz kraj, decydujemy się na zagraniczne wypady.

W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić nieco zapomniany region jakim niewątpliwie są Mazury. Wielu z Was pewnie zapyta „Jak to zapomniany? Przecież Mazury co roku odwiedza mnóstwo turystów.”. I tak. I nie.

Mazury – piękno, które docenia niewielu
Powiedzieć, że Mazury są piękne to jak powiedzieć „nic”. Ten niedoceniany przez Polaków rejon to wspaniała baza wypadowa, która każdego roku gromadzi sporą liczbę turystów, ale nigdy nie ma tam problemów z terminami. Oznacza to, że baza noclegowa nie jest wykorzystywana w 100%, a szkoda!

Mimo naprawdę korzystnych cen (całkiem solidną kwaterę dostaniemy za około 100zł/doba), pięknego klimatu, jezior i lasów – Mazury nie przyciągają dostatecznej ilości turystów. Dlaczego tak się dzieje?

Otóż, Mazury jako region po prostu nie jest promowany. Większość bazy noclegowej stanowi prywatna agroturystyka, która ogłasza się jedynie na portalach internetowych i w social mediach. To niewątpliwie wpływa na ograniczone zainteresowanie ofertą.

Dlaczego polecamy Mazury?
Jeśli lubujemy się w pięknych krajobrazach, czystym powietrzu i lubimy spędzać czas na łonie natury to Mazury są doskonałym pomysłem na wakacyjny wypad. Oferta noclegowa jest naprawdę świetna, a gościnność gospodarzy nie zna granic.

W Mazurach niewątpliwie można się zakochać, pod warunkiem, że nie oczekujemy ogromnej ilości typowych atrakcji turystycznych, choć i to w ostatnim czasie nie jest wielkim problemem.

Miejsca warte polecenia na Mazurach
Zastanawiasz się, które miasto odwiedzić udając się na Mazury? Śpieszymy z pomocą. Pokrótce przedstawiamy TOP 3 lokalizacji w tym rejonie. Jesteśmy pewni, że będziecie zachwyceni!

 1. Giżycko
  Giżycko leży w centralnej części Pojezierza Mazurskiego w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Zamieszkiwane przez niemal 30 tysięcy mieszkańców miasto (dane z 2016 roku) to doskonałe miejsce na spędzenie wakacji. Dlaczego?

  Otóż, Giżycko prócz naprawdę rozbudowanej infrastruktury turystycznej jest stolicą żeglarzy. Każdego roku, w okresie wakacyjnym, przechadzając się giżycką promenadą dostrzeżemy setki jachtów, łodzi i łódeczek.

  Do najważniejszych atrakcji w Giżycku z całą pewnością zaliczyć należy również: Twierdzę Boyen, Kościół Ewangelicki z 1827 roku, Zamek Krzyżacki z XIV wieku oraz Most Obrotowy na Kanale Łuczańskim.

 2. Mrągowo
  Mrągowo to miejsce, które większości z nas kojarzy się głównie z Piknikiem Country i cyklicznymi kabaretonami. Nie mniej jednak, to 22-tysięczne miasteczko oferuje znacznie większą ilość atrakcji.

  Prócz pięknego jeziora, warto zajrzeć do zabytkowej części tego niewielkiego miasta. Wartymi uwagi punktami na mapie Mrągowa są niewątpliwie: Ratusz, Strażnica Bośniacka, Zabytkowe Kamienice, Apteka „pod Orłem”, Kamienica rabina, Wieża Bismarcka czy Gmach Urzędu Miejskiego.

 3. Mikołajki
  Mówi się, że kto był na Mazurach i nie odwiedził Mikołajek to nie widział najpiękniejszego. Z całą pewnością – można się z tym zgodzić, bo to urokliwe miasto oferuje swoim turystom naprawdę wiele atrakcji.

  Będąc w Mikołajkach koniecznie należy zobaczyć i odwiedzić: Klasycystyczny kościół ewangelicko-augsburski pw. Świętej Trójcy, neogotycki kościół Matki Boskiej Różańcowej, rezerwat przyrody Jezior Łuknajno oraz Muzeum Reformacji Polskiej.

Jeśli jednak cenisz sobie większy spokój (mimo wolnych miejsc w bazie noclegowej, powyższe miasta nie świecą pustkami) polecamy odwiedzić mniejsze miejscowości. Wystarczy odwiedzić dowolny portal rezerwacyjny, aby znaleźć coś, co spełni nasze wymagania. Jesteśmy przekonani, że Mazury nie zawiodą nikogo! Wszak, to jeden z najpiękniejszych rejonów w całej Europie Środkowej (i nie tylko!).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*